RSS
piątek, 02 lutego 2018

Pewnie trochę za mało pisałam, ale rok 2017 był dla nas naprawdę koszmarny. Nawet nie to, że: miał być zupełnie inny (a miał!) tylko był okropny i dobrze że się skończył. 

Zaczęło się właściwie w ostatnich dniach 2016- dwa dni przed sylwestrem pierwsze USG pokazujące, że coś z Ziarenkiem jest nie tak. Potem strata maluszka...
Następnie jakieś nadzieje, złe wieści dotyczące mojego zdrowia, kolejna wizyta na ginekologii, niezbyt bezpieczny zabieg. Miesiące kontroli. 
Później powoli, acz systematycznie nasza sytuacja finansowa się pogarsza, co samo przez się jest przecież problemem. Bolesna decyzja o nie-wracaniu do Gdańska. Szukanie pracy. Stres. 
Choruję cały październik i pół listopada, Córeczka- pół listopada. Pod koniec listopada z parkingu znika nasze auto. Jak to mówią: normalnie, ukradli! Jakby ktoś się pytał: nie odzyskaliśmy, już dostaliśmy pismo o umorzeniu postępowania.
Grudzień to bardzo duże problemy zdrowotne naszego Kota. Niestety, mimo leków, codziennych kroplówek, starań... w drugi dzień świąt wieczorem odchodzi...

Do tego jesienią dwie bliskie nam osoby w rodzinie przeżywają duże problemy- jedno nagle choruje i traci wzrok w jednym oku. Drugie zostało pobite tak, że kilka dni było realne zagrożenie życia tej osoby (powoli powoli jest coraz lepiej; a tu policja nie odpuściła i sprawca jest areszcie). 

 

Plusami są oczywiście nasze dzieci, wesele kuzyna (i wszystko co z tym związane), oraz moja siostra, która stworzyła szczęśliwy związek. Ostatecznie znalezienie nowej pracy. I my, ale to już inna kwestia, jakkolwiek nie powinno się traktować relacji jako totalnego constans, ale niech to trwa i twa. Dodatkowo, za pewien sukces uważam to, że Synek dostał się najnormalniej w świecie do miejskiego żłobka, gdzie jest mu całkiem dobrze (adaptacji praktycznie nie wymagał, warunki i panie super).

Tak wygląda szybkie podsumowanie wielu ostatnich miesięcy. Mimo wszystko szukamy pozytywów gdzie się da. 

Dzieci rosną niesamowicie- Córeczka wczoraj skończyła 12 lat. Tortu nie było. Było sushi :) 2/3 do dorosłości!!! Tak szybko mija czas... 

 

Tak wyglądaliśmy w pierwszy dzień nowego roku- zdjęcie specjalnie po to, żeby pokazać, jaka Córeczka jest duża. Wybaczcie mi- bez makijażu i spuchnięta z niewyspania po sylwestrze :) 

Życzę Wam miłego dnia... i do napisania niebawem! :) 

13:08, cinnamon.tea
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 grudnia 2017

Wśród wielu... nieprzyjemnych wydarzeń podjęliśmy- niestety!- ostateczną decyzję. 

 

Ostatecznie. Na lata. Aż dzieci wyfruną. Zostajemy na Dolnym Śląsku. 
We Wro. 

 

Szykuję zawodowo coś ciekawego, ale na razie jest mi po prostu bardzo smutno, bo część mojego serducha zostało na Pomorzu, w Gdańsku, w tamtej pracy. I nic tego nie zmieni. 

 

17:31, cinnamon.tea
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 31 lipca 2017

Aż nie chce mi się wierzyć, że nie było mnie tu ponad 3 miesiące! Czas mi szybciutko przez palce leci... 

 

W kwietniu zaliczyłam wielki dół, stanęło wszystko co chciałam, żeby działało. Porzuciłam różne pomysły, jak widać i blog dostał rykoszetem... Potrzebowałam kilku tygodni na ogarnięcie się po tym co mi się zdarzyło - w połowie kwietnia znowu trafiłam na oddział ginekologiczny, okazało się że urosło we mnie coś niefajnego. W dużym skrócie- jestem pod stałą kontrolą a o ewentualnych staraniach na razie mowy być nie może... Więc stąd ten dół i w ogóle... 

Powoli jednak stanęłam na nogi i teraz jestem po prostu... zajęta. Wróciłam do szycia i właściwie teraz nie ma dnia bez wycinania albo maszyny. W maju zajechałam na śmierć moją pierwszą maszynę, chiński plastik pod tradycyjnie polskim znaczkiem :P I na dzień matki, tak się złożyło, mąż mi kupił nową, taką już super :) Do tego odkąd wyrównały mi się wreszcie hormony odrobinę wreszcie schudłam.

Stuknęło nam 8 lat razem. Szmat czasu! Mieliśmy dla siebie niewiele czasu ostatnio: mąż dużo pomagał mojemu kuzynowi w remontowaniu mieszkanka. Chłopaki się bardzo zaprzyjaźnili, kuzyn został chrzestnym Synka, teraz mąż został świadkiem kuzyna. Wesele odbyło się w lipcu i było wielkim rodzinnym, wspaniałym wydarzeniem. Dla nas na dokładkę- poza świadkowaniem męża wieczorem przyjechali teściowie i zabrali Synka na całą noc. Nie ukrywam, pierwszy raz się tak zdarzyło i przeżywałam bardzo, ale z drugiej strony wykorzystałam to na maksa- poszliśmy spać ok 5.30, wytańczyliśmy się do końca. Było warto. I było fantastycznie :) 
W lipcu zaliczyliśmy jeszcze jedno wesele, kolegi, tym razem w rodzinnym mieście męża, i sytuacja się powtórzyła. Synek z Córeczką, dziadkiem i ciocią zupełnie bezproblemowo, to raczej ja przeżywałam. 

Młody nie zrezygnował z bycia Tajfunkiem, wciąż jest go pełno. To bardzo pogodny, wesoły, stanowczy mały chłopczyk z przepięknym uśmiechem :) Ma 20 miesięcy, czyli rok i 8 miesięcy, nie mówi po polsku wcale, ale nie mam większych problemów z domyśleniem się, o co mu chodzi. Odstawiony od piersi w kwietniu, obecnie woła o butelkę w nocy, ale już najczęściej nie jest wyjmowany z łóżeczka więc my śpimy trochę wygodniej (był taki czas, kiedy Synek spał na mnie. Na mojej twarzy i szyi. W poprzek. Najgorzej jak mu pieluszka zaczynała przeciekać :P). Obserwowanie go to czysta przyjemność!

Córeczka to już naprawdę pannica. Wyższa ode mnie, 158 cm miała miesiąc temu, rozmiar buta 38, trochę przeżywa to, że tak się rozwija, bo żadna inna dziewczynka w klasie jeszcze tak wyraźnie nie dojrzewa ani też nie jest taka wysoka. Uważam, że nie ma co się martwić, poza tym jest po prostu łądna! I sama chciałabym w jej wieku mieć hm, taki biust :) Ostatnio niesamowicie się rozczytała- w tym tygodniu czyta po 40, 60 nawet 100! stron książki dziennie. Zaczęła czytać "Anię z Zielonego Wzgórza" w wakacje 2015 roku, ale jak teraz do niej wróciła... to chyba dorosła. I łyka te książki teraz :) Oby jej nie przeszło :) Córeczka jest niesamowicie odpowiedzialna i bardzo kocha brata, umie się nim zająć pięknie, czasami wręcz nas to wzrusza :) 

No, i tyle że tak powiem, na teraz. 

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Rok i 5,5 miesiąca i 14 zębów! W tym wieku Córka miała ich... 4 :P 

 

Synek ma obecnie ksywkę "Tajfuniątko": nie dość że porusza się bardzo szybko i bardzo często, to jeszcze rozwala i wywala wszystko co jest na jego drodze. Żebyście widzieli, jak obecnie wygląda nasz salon... Jest naszą iskierką i ogromną radością. 

Córkę za to czeka wielki sprawdzian: za trzy tygodnie wyjeżdża na Zieloną Szkołę. Trzy z jej klasy z dwiema pełnymi klasami szóstymi O_o Mam nadzieję, że przeżyje- jeszcze nigdy nie była tak długo bez kogokolwiek z rodziny... 

 

A ja... ja kompletnie nie wiem co dalej. Więc na razie cieszę się z nich... i tyle 

13:15, cinnamon.tea
Link Komentarze (9) »
wtorek, 18 kwietnia 2017

Nie ma to jak wrócić, wysmarować post, i następnie wciskając "publikuj wpis" przekonać się, że coś się zawiesiło i post zniknął... :((

19:19, cinnamon.tea
Link Komentarze (2) »
sobota, 11 marca 2017

Mogę rozmawiać o tym, co się nam przydarzyło. Dzięki temu mogę dzielić się swoim doświadczeniem, ale i uświadamiać innych. Przeraża mnie to, ilu kobietom przydarza się poronienie. I zadziwia to, że tak mało wie, jakie ma prawa czy możliwości. 

Mało kto wie
że można uzyskać skrócony urlop macierzyński po poronieniu (8 tygodni)
że można wykonać badania genetyczne nawet w przypadku pustego jaja płodowego (bzdurą jest to, że tam nigdy nie było żadnego dziecka... po prostu przestało się rozwijać bardzo szybko. Ale jego DNA jest w pęcherzyku ciążowym i żółtkowym, można je wyodrębnić, poznać płeć- dzięki temu uzyskać prawo do urlopu, rejestracji i zasiłku pogrzebowego), można też zebrać materiał podczas poronienia w domu 
że można dzieciątko pochować, choćby było baaardzo malusieńkie
że można uzyskać zasiłek pogrzebowy po pochowaniu maleństwa

Równie dobrze można wyjść ze szpitala z kilkoma dniami L4 i zostawić to wszystko za sobą. Dzieci po poronieniach w takiej sytuacji są odbierane raz na jakiś czas ze szpitala i chowane we wspólnej mogile. Całość jest organizowana przez fundację która się tym zajmuje.

Obie drogi mogą być te najlepsze dla danej mamy, rodziców. Obie mogą powodować pewne... smutki. 

Ja wspominałam, że zdecydowaliśmy się na badania. Zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili, na pół godziny przed wprowadzeniem mnie w narkozę do zabiegu. To nie była łatwa ani tania decyzja. Ale po czasie tym spokojniejsi jesteśmy, że te badania zrobiliśmy. Najtrudniej było na początku- że dowiedzieliśmy się, że to był chłopczyk, nasz drugi synek, i gdy musieliśmy wybrać mu imię, na szybko, w smutku. Dobre jest to, że mogliśmy poczekać z pochówkiem. Gdyby każdy po śmierci swojego bliskiego mógł się ogarnąć,uspokoić, zebrać dokumenty i zgłosić się do zakładu pogrzebowego po ponad miesiącu...

Jak widać, to wszystko jest procesem. Trwa. Musi. Bo czas musi przejść żeby zacząć się leczyć. I tak się trzymamy- czy to wiara, czy miłość, czy rozsądek, przechodzimy przez to wszystko chyba całkiem nieźle. Ale to musi potrwać jeszcze.

Patrzę na Syneczka, naszego kochanego urwiska, pogodnego, wszędobylskiego Synka, i my 


22:21, cinnamon.tea
Link Komentarze (3) »
czwartek, 09 lutego 2017

Córeczka tydzień temu skończyła 11 lat!!! Ona jest szczęśliwa, że jest nastolatką, my zbieramy siły :) W szkole radzi sobie nieźle, choć ma potknięcia. Mimo miliarda zadań codziennie ogarnia matematykę bez większych problemów, wciąż gra na gitarze, na zajęciach teatralnych, w piłkę ręczną, uczęszcza za zajęcia z ceramiki... Jest bardzo samodzielna, trochę tak jak za czasów jej rodziców- jeździ samodzielnie autobusem i w ogóle... Jestem z niej dumna.

A Synek zaraz skończy 15 miesięcy. W tym samym wieku Córeczka miała dwa ząbki, on ma dwanaście. Łobuzuje i szaleje, śmieje się w głos, nie można się przy nim nudzić, daje wiele radości. Każdy jego postęp przeżywamy wszyscy i cieszymy się z tego. Ostatnio tatuś przejmuje pewne czynności przy synku, bo karmię już tylko w nocy; Mąż jest zachwycony i czasami wręcz prosi, że on go uśpi/ da butlę/ wykąpie/ zostanie z nim jak ja mam gdzieś iść. 

Dzieciaki motywują do uśmiechu, tak było i będzie

2660718

2660713

2660703

 

Pożegnaliśmy nasze maleństwo 3 tygodnie temu. Musiałam zostać na noc w szpitalu, ale fizycznie nie było tak źle. Psychicznie bywa różnie, ale wydaje mi się, że radzimy sobie. Zdecydowaliśmy się na badania, więc wiemy, że cokolwiek byśmy nie zrobili, maluszek był tak chory, że nie zatrzymalibyśmy go przy sobie. Im więcej jednak wiemy o tym dziecku, tym bardziej ono jest (nie)obecne i nam go brakuje. 
Pewnie ktoś się zapyta- tak, chcielibyśmy niedługo spróbować jeszcze raz. 

10:45, cinnamon.tea
Link Komentarze (5) »
piątek, 13 stycznia 2017

Czy szyję czy krzątam się po domu to słucham Szustaka. I to miód na moje serce. 

Kiedyś youtube służył mi do uczenia się pielęgnacji ciała, makijażu, informacji ciążowych czy znajdowania ciekawych, wartych kupienia, rzeczy. Teraz czasami ubogaca mnie duchowo :) 

19:17, cinnamon.tea
Link Komentarze (2) »
czwartek, 12 stycznia 2017

Przepraszam. 

Tyle się działo... Poległam na szykowaniu tutaj mnóstwa zdjęć na roczek Synka... potem było COŚ wielkiego, wspaniałego, coś co nam ułożyło najbliższy czas i bardzo nas uszczęśliwiło. 
A potem się skończyło.

 

Początek grudnia to była wspaniała wiadomość: jesteśmy w ciąży! Staraliśmy się krótko, więc tym bardziej się cieszyliśmy, nawet w lekkim szoku byliśmy, że się udało.
To były bardzo szczęśliwe trzy tygodnie...
A potem zaniepokojenie lekarzy: jednego, drugiego... Kontrola, jedna, druga... I tak jeszcze ich nie koniec, ale mimo, że fizycznie wciąż jestem w ciąży (straszliwie absurdalna i dobijająca sytuacja) to raczej skończy się zabiegiem.

Tak więc przeżywamy stratę. Są dni lepsze i gorsze, smutniejsze i te, kiedy daję radę. Nie do końca chyba umiem przekazać na piśmie, co i jak czuję... Momentami tylko mam wrażenie, że uznawałam siebie za silniejszą osobę. Z drugiej stron: to dziecko już zaistniało w naszych głowach, sercach, w naszej rodzinie i nie można do tego przejść do porządku dziennego od razu. I wiem, że żadne dziecko, posiadane lub przyszłe, nie zastąpi TEGO. Mamy dwójkę, być może będziemy mieli więcej. Ale TO nie zostanie zastąpione.

 

Przepraszam za takie smęcenie, ale niekiedy problemy i trudne przeżycia przechodzą na pierwszy plan...

 

PS. I Córeczka, i Synek mają się naprawdę świetnie. Synek jest łobuziakiem, domaga się uwagi, ale też i umie bawić się sam. Fajnie nam z nim. Córeczka za to bryluje w szkole i jesteśmy z niej po prostu dumni :)  

wtorek, 11 października 2016

Dzisiaj Synek kończy 11 miesięcy!!! Jest już taki duży, taki fajny :) 

Syneczek ma 5 ząbków, już wyraźnie widać mu włoski (są długie, ale jeszcze nieliczne, szczególnie z przodu), ma 8,5 kilo, więc nie jest pulpecikiem. Za to jest bardzo aktywny, bardzo sprawnie przemieszcza się albo raczkując, albo stojąc przy meblach. Powoli sprawdza się, czy może stać samodzielnie. Efekt jest różny, nagle od dwóch dni zaliczył pięć wywrotek... No, ale trzeba to przeżyć, utulić, w miarę możliwości uchronić przed guzem i kibicować :) 

 

Tydzień temu wracaliśmy do rzeczywistości po bardzo fajnym nadmorskim wyjeździe. Zatęskniliśmy za jazdą do Gdańska- droga na Koszalin i nadmorskie okolice jest koszmarna. Wcale nie musieliśmy się jakoś przez nasze dzieci zatrzymywać, to chodzi raczej o brak dróg ekspresowych, ew. autostrad. Aaa! Ale jak już dotarliśmy do hotelu (w Unieściu) to już wszystko było fajnie. 150 metrów do morza, 150 metrów do jeziora. Pogoda zmienna, ale umożliwiająca spacery (i moczenie nóg!). Do tego trochę zwiedzania (Koszalin, Kołobrzeg i Sarbinowo) oraz odwiedziny u kuzynostwa. Super :) Nawdychaliśmy się fajnego powietrza, odpoczęliśmy, najedliśmy się porządnie, byliśmy w saunie (jak ja o tym marzyłam!), na basenie... chętnie tam wrócimy :) 

 

 

Muszę się powtórzyć: jestem zbudowana postawą naszej Córeczki. Biega do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, sprawia jej to radość, stara się, naprawdę, jeśli chodzi o to, to aż się ma ochotę nieba jej przybliżyć. Teraz będzie miała trochę luzów: w piątek nie ma lekcji, w poniedziałek mają jednodniową wycieczkę. Za to ona się szczyci wręcz tym, że każdego dnia będzie miała jakieś zajęcia pozalekcyjne: gitara, perkusja, teatr, zajęcia ceramiczno-plastyczne, no i chce wracać do piłki ręcznej. Jest naprawdę super!

Za to ja się zaangażowałam w nowy projekt, który zajmuje mi sporo czasu- ja się nie mogę nudzić! Do tego szyję, tu czapeczkę, tam komin, teraz spodenki... Już mi wyobraźnia pracuje :) 

czwartek, 15 września 2016

Cztery lata temu o tej porze próbowałam usnąć. Miałam katar, wesołych gości w domu, z racji gości zabrakło dla mnie łóżka i spałam na kołdrze rozłożonej na dywanie w salonie ;P a w głowie mnóstwo myśli. 

Cztery lata temu zostaliśmy małżeństwem. To był przecudowny dzień i nigdy, przenigdy bym go nie cofnęła. 

A teraz owoc naszej miłości śpi tuż obok. :) 

Kocham, bardzo, coraz bardziej i wręcz żałuję, że nie można drugi raz przeżyć tego 15 września z 2012 roku... Pocieszamy się świętowaniem rocznicy. Owocowej. Owocnej ;)

 

PS. U nas wszystko dobrze! Córeczka dzielnie i z dużym zapałem biega do szkoły, Synek przemieszcza się już bardzo szybko sam przy meblach. Ja wymyśliłam sobie pewien nowy projekt do realizacji :) Za dwa tygodnie jedziemy do Mielna na miniwakacje jesienią. Wiem, wiem, powinnam napisać porządną notkę, a nie... :P

niedziela, 07 sierpnia 2016

Tak się złożyło, że Cinnamonowy nie może tak całkiem na luzie wybrać sobie dni wolnych. Wziął więc kilka przyjemnych dni w czasie, kiedy nałożyły się inne wydatki i... odpuściliśmy sobie wyjazdy, hotele itp. Dzięki Bogu, nasi rodzice mieszkają w miejscach, z których można wystartować w bardzo ciekawe zakątki Dolnego Śląska. 

Syneczek włącza tryb "poza domem" i jest jeszcze fajniejszy i bezproblemowy. Problem niestety pojawił się z innej strony- od dwóch dni ma katar, dzisiaj nad ranem pojawiła się podwyższona temperatura. Ciężki był dzisiejszy poranek... ale widać, że jest już lepiej, że już mu mija. 

No więc :) W poprzednią sobotę byliśmy na ślubie i weselu córki mojej kuzynki. Oj, brakowało mi poskakania, a zabawa była przednia- grał zespół z naszego wesela :) Była cała moja rodzina, wszyscy zachwyceni malutkim, dzieci się wytańczyły do późna. Super było, po prostu!

Następny dzień to, wiadomo, poprawiny. Na spokojnie, ale siostrzyczka tańcowała z bratem

Poniedziałek spędziliśmy w rodzinnym mieście Męża, trochę czasu spędziliśmy z Teściami, odwiedziliśmy znajomych którym niedawno urodził się synek, byliśmy też niedaleko w świetnie urządzonym wielkim placu zabaw i siłowni pod chmurką. Synek eksplorował :) 

Kolejny dzień to wyprawa do Kłodzka: najpierw Minieuroland, park miniatur, potem zwiedzanie miasta. Było gorąco, kolorowo i bardzo się nam podobało. 

oczywiście, w takich miejscach (porządnie przygotowanych) można naprawdę zachwycić się precyzją wykonania miniatur. Tutaj detale z Zwingera w Dreźnie: 

We wtorek zjedliśmy jeszcze pycha pizzę z Teściami i pojechaliśmy na chwilę do siebie, do domu. Środa rozpoczęła się leniwym śniadaniem i decyzją, że jedziemy do mojego rodzinnego miasta i wybierzemy się w góry. Najpierw jednak odwiedziliśmy miejsce, które jest bardzo polecane i które obiecaliśmy sobie i Córeczce: Hydropolis. O tak, super miejsce, mnóstwo informacji, można spędzić tam cały dzień. My spędziliśmy mniej, ale na końcu dużo było radochy z kurtyną wodną przy wejściu :) 

Czwartek: wielki dzień. Nie pamiętam, żebyśmy wybierali się na takie porządnie chodzenie po górach. 4 lata temu weszliśmy na Ślężę, poza tym ja zmierzyłam się ze znajomymi z wejściem na Śnieżkę, ale ostatecznie wylądowaliśmy w Domu Śląskim (było za późno niestety na atak szczytowy). Teraz trochę analizy i decyzja: na początek Samotnia. Załadowaliśmy bąka do nosidła (nosił Mąż, w obie strony, śmiałam się potem, że tak mi pustawo było bez naszych ośmiu kilo na plecach :P), zobaczyliśmy Kościółek Wang i ruszyliśmy w górę. Synek usnął zaraz po wejściu na teren Parku Narodowego i spał do samej Samotni :) Za to Córeczka pół na pół: pół jęków, pół bez :P Tempo jednak mieliśmy niezłe, cel osiągnęliśmy, ciepłą zupkę w schronisku zjedliśmy i ruszyliśmy w dół. Co ciekawe, może i męczące jest wejście, ale jednak fajniej się wchodzi, niż schodzi ;P Cieszę się, że wybraliśmy się w czwartek, bo piątkowa pogoda była naprawdę fatalna... Już się napaliliśmy na kolejną wyprawę ;)

Piątek poukładał się idealnie pod pogodę- padało niemal cały dzień, a my odwiedzaliśmy znajomych: rodzinkę, której urodził się niedawno synek (dzień młodszy od tego, którego odwiedzaliśmy w poniedziałek), moje dwie przyjaciółki. W międzyczasie ja kleiłam knedle ze śliwkami, a Mąż i Córeczka kontynuowali rodzinną tradycję i wybrali się tylko we dwoje do kina. Cały dzień wypełniony!

Wczoraj spełniliśmy życzenie Córeczki i pojechaliśmy do Western City pod Karpaczem. Tu co prawda dużo radości przyniosły świetne rzuty młodej (i strzały z łuku!), ale tak po prawdzie... nic się tam nie zmieniło przynajmniej z 10 lat. A kasa leci, tłumy ludzi... miło by było zadbać o pewne uatrakcyjnienie lub przynajmniej ułatwienie dla turystów (były duże kolejki do atrakcji za które zapłaciliśmy i Córeczka np. nie przejechała się na koniu, na co bardzo liczyła). 

Jak widać, było intensywnie, mimo tego, że nie pojechaliśmy nigdzie specjalnie daleko. Synek jest takim człowieczkiem, że nie sprawia wiele kłopotów (bywa, że mu coś nie pasuje, albo jest bardzo marudny, ale to naprawdę nie jest wielkim problemem), więc korzystamy ile możemy, zwiedzamy ile się da. Wróciliśmy do domu, Mąż jutro wraca do swoich zawodowych zadań, ja się kuruję z malutkim (niestety, też jestem przeziębiona), Córeczka kończy wypakowywanie po przeprowadzce. Aż ciężko uwierzyć, że wracamy do normalności...

PS. A wyjazd planujemy jesienią ;P

środa, 27 lipca 2016

I zdrowa!

Zapisuję, póki pamiętam, żeby się z Wami podzielić. 
Nie mam większego problemu z gotowaniem. Umiem zrobić większość standardów, u mnie w domu jest spora zmienność na talerzu. Ja lubię eksperymentować, mój Mąż troszkę mniej, ale stara się, smakuje wszystko co robię. A ja staram się dostosować moje entuzjastyczne podejście i jego tradycyjne przyzwyczajenia i łagodniejsze kubki smakowe.
Zawsze mam problem z obiadem w gorące dni. Chłodniki nie powodują u nas dużego entuzjazmu (od czasu do czasu botwinkowy zjemy... choć Córeczka już nie :P), ile można jeść makaron z truskawkami... No i jeszcze jedno: obiad raczej powinien być na słono ;P

W tym roku zakrólowały u nas sałatki z kaszą. A ta jest królową nad królowymi! Mąż zabiera sobie jutro resztę do pracy i już się śmieje, że znowu inni będą się zachwycać i wzdychać, co znowu fajnego mu żona upichciła!

Ale do rzeczy. Długi wstęp bo sama lista składników krótka

200 g kaszy bulgur
1 płat/pierś z kurczaka (ok 25 dag)
pół awokado
pół czerwonej papryki
pół pomarańczy
pestki słonecznika
sezam
olej (u mnie polskie złoto, czyli rzepakowy)
przyprawy: bazylia suszona, curry, ziarna kolendry, papryka słodka, sól i pieprz 

Kaszę ugotować (mój grzeszek: zamiast dosypać soli do wody w garnku dodałam pół kostki rosołowej). Awokado, paprykę i pomarańczę pokroić w kosteczkę. Pestki uprażyć. Kurczaka pokroić w kostkę, posypać przyprawami (ja uzupełniam przyprawy na patelni) i usmażyć. Wszystko razem wymieszać (kurczaka dodać razem z tym tłuszczem z przyprawami) i dodać oleju, jeśli trzeba. Jak komu mało kwaśno, skropić sokiem z cytryny. Jeść, smacznego :) 

Pyyycha! Sałatka jest dobra i na ciepło, i na zimno. Nadaje się z powodzeniem do pudełka na wynos. Wczoraj robiłam jedną porcję, dzisiaj kolejną, wykorzystałam połówki pozostałe po poprzednim dniu (nooo... tylko Synek mi zjadł trochę pomarańczy). Przepis wzięłam z thefoodtime.com

czwartek, 21 lipca 2016

Proszę wybaczyć brak weny i nie skreślać od razu bloga :) 

U nas jest... po prostu dobrze :) Jako że lubimy zmiany (tylko mówimy, że nie lubimy, ale jakoś wciąż do nich dążymy) to zmieniliśmy nieznacznie adres w międzyczasie. Córeczka ma za sobą pół podstawówki (choć znowu jakieś debilne zmiany się szykują i za rok mogę pisać to samo). Syneczek ma dwa ząbki, raczkuje, wstaje na nóżki, potrzebuje asekuracji dlatego jest obecnie bardziej absorbujący niż kiedykolwiek... Ale wciąż cudny i uśmiechnięty :) 

Nosimy się dużo, bardzo to lubimy, Synek usypia chętnie na plecach. Cotygodniowe spotkania chustowe bardzo poprawiają mi humor, rozmawiam z babkami o podobnym podejściu i świrze, jest dobrze :) 

Wbrew pozorom jestem dość... zajęta. To szydełkowanie, to pisanie, coś trzeba załatwić, wpadamy do mojej babci, odwiedzamy rodziców... bywa że kładę się spać o nieprzyzwoitej wręcz porze. I fajnie. Wyciskam z tego macierzyńskiego 100% możliwości. 

Obecnie jestem z dzieciakami w Warszawie, mamy tydzień wakacji. Za tydzień mamy wesele, potem chcemy jechać we czwórkę w okolice Jeziora Lednckiego, Biskupina i Gniezna, żeby połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem i poznawaniem najstarszej historii Polski. Córeczka jest dokładnie w takim wieku, w którym ją to kręci, a my też to lubimy :)

Czego by sobie jeszcze życzyć? Hmm, na teraz kilku kilo mniej i kilku tysi na koncie więcej. A na inne rzeczy przyjdzie czas. Pięknie jest!

 

PS. Szybki przepis na szczęśliwe małżeństwo z 45-letnim stażem (jak moi rodzice)? Okazywać sobie czułość i miłość (duuużo!). Poświęcać się dla siebie nawzajem (zawsze i wszędzie, im mniej egoizmu, tym lepiej). Mieć maaasę cierpliwości. Jak są problemy, to stawiać im czoła, a jak trzeba, szukać pomocy. No i- to wynika z tego ostatniego- być blisko Boga. Rodzice zaangażowali się religijnie po prawie 20 latach małżeństwa, ale gdyby nie to, nie wiem, czy jeździlibyśmy na kolejne rocznice. Dlatego też rodzice obecnie są prowadzącymi w takich rekolekcjach dla małżeństw. My już idziemy tą drogą: byliśmy na takich narzeczeńskich, potem małżeńskich, i prowadziliśmy rekolekcje dla narzeczonych. Rodzice są dumni :)

 

PPS. A my przedwczoraj obchodziliśmy piątą rocznicę zaręczyn <3

piątek, 03 czerwca 2016

Córeczka w swoim barłożku (czyt. pokoju) śpiewa przy odrabianiu lekcji (i dostała wymarzoną rolę w teatrzyku klasowym!)

Mąż w salonie guga do synka; starszy z panów wiesza pranie, młodszy z poziomu podłogi wywala mu ciuchy z miski

ja w kuchni kończę gotowanie (z pozdrowieniami dla pani Gessler, pierogi z białą kiełbasą), oglądam serial i uśmiecham się szeroko. 

W ten weekend moi rodzice świętują 45. rocznicę ślubu!

Tak. O to chodziło. 
Najszczęśliwszy okres w życiu mam właśnie, dokładnie teraz. 

18:03, cinnamon.tea
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
O autorze
Created by Wedding Favors Lilypie Kids Birthday tickers Daisypath Anniversary tickers Od 15.03.13
Dodatki na bloga